Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Як склалось життя “Народного героя” Андрія Жовтонога та його брата Як склалось життя “Народного героя” Андрія Жовтонога та його брата
16.11.2011

Торік на церемонії "Гордість країни" з’явилась нова номінація – "Народний герой".  Це звання отримав 12-річний Андрій Жовтоног, який врятував свого молодшого брата Богданчика, коли той впав у каналізацію. Андрій стрибнув за Богданом у колодязь і сім годин тримав його на плечах у крижаній воді, поки хлопців не знайшли рятувальники.

На церемонії "Гордість країни-2010" історія братів Жовтоногів змусила ридати всю залу. Тоді ж старший із них – Андрій – дізнався - його мрія здійснилася, й він навчатиметься в військовому ліцеї імені Богуна. Тепер свято закІнчилось, і почалися суворі військові будні. Андрій переконує, йому такі порядки до душі.

Андрій Жовтоног, лауреат премії "Гордість країни-2010": У школі галас, бійки, шум, а тут справедливо, по-воїнському. Ннас готують, щоб не бути розслабленим, завжди мати форму. Не бути сопляком, а настоящим бійцем.

Навчання у ліцеї – і справді не для слабодухів. Жорстока дисципліна. Щодня – 3 години фізпідготовки. Та ще й посилена програма на уроках. Андрій пояснює, обрав труднощі, щоб досягнути своєї мети – стати офіцером сухопутних військ. Його викладачі кажуть, Андрій - хлопець старанний. Але математика йому ніяк не дається. За перший місяць навчання вже й двійок із алгебри та геометрії набрався. А у ліцеї з цим – суворо.

Юрій Свінсицький, підполковник, командир 7-ї роти: Недовчений урок десь у школі не веде до таких наслідків, як у нас. Це є порушення невивчений урок. Хлопець крім того, що має двійку, він стає порушником.

Андрій обіцяє, все виправить ще до присяги ліцеїстів у жовтні. Каже, якщо сам не впорається – друзі допоможуть. Деяких він знав іще з дитинства – тож і погони вирішили отримати разом.

Олександр Столяр, ліцеїст: Я ще з 4-го класу мамі це казав. Батьки мені нічого не говорили. А потім Андрія мама з моєю мамою розмовляли, і Андрія мама моїй мамі говорить, що Андрій буде поступати. І мама каже: ти ж хотів піти. І так пішов.

Олександр Третьяченко, ліцеїст: Коли ми сюди поступали, ми подружились, наші батьки дуже хорошо общались, тепер ми хорошо дружим.

Цьогорічне перше вересня було особливим і для молодшого з братів Жовтоногів – Богдана. Він пішов у перший клас. Андрій розповідає, загалом братові в школі подобається, хоча він і не завжди має настрій гризти граніт науки.

Андрій Жовтоног, лауреат премії "Гордість країни-2010": Вчиться не хоче. Його заставляють, він вчиться, але часто бешкетує. Йому зауваження роблять. Перший клас.

Та байдикувати йому залишилося недовго, жартує Андрій. Каже, в жовтні приїде додому на канікули та покаже молодшому братові, що таке справжня офіцерська дисципліна.

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років