Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Восьмирічний вундеркінд пише власну книгу Восьмирічний вундеркінд пише власну книгу
31.01.2012

Розумний, аж страшно. Так про восьмирічного вундеркінда Віталика Нечаєва кажуть учителі.

Читати хлопчик навчився самотужки в три роки, а замість дитячих казок вивчав підручники з історії та географії. У школу розумник пішов у п’ять років. Тепер на уроках дає підказки старшим за себе однокласникам і пише власну книгу зі всесвітньої історії.

Віталик Нечаєв, закоханий у знання: “Це гетьмани України, велика енциклопедія України. Тут розповідається про природу, історію, архітектуру”.

Це його особиста бібліотека. Дізнавшись про любов до знань, родичі та знайомі почали дарувати малому розумникові книжки. Всезнайко прочитав уже майже всі.

Із цим завданням хлопець порається за п’ять хвилин. Та ще й устигає поговорити про історію.

Віталик Нечаєв, закоханий у знання: “Я всунув Німеччину. Я знаю, що про Німеччину дуже багато. Замість Німеччини колись була Велика Римська священна імперія. Греція! Я знаю легенду про одного героя грецького Ахіллеса, ще знаю, що вони билися з персами, Китай! Я знаю, що там у давні часи правив дуже грізний імператор. Його звали Цінь Чихуань”.

Маленький хлопчик розмовляє, як дорослий, а до трьох років мовчав, наче партизан. Мати вже навіть непокоїтися почала. І неабияк здивувалася, коли дізналась, що син не лише знає літери, а вже й газети читає. Приховані здібності малого розумника випадково відкрила бабуся.

Ольга Нечаєва, мати хлопчика: “Вона йому навіть найскладніші слова написала, він їх прочитав. Потім ми дали йому казку прочитати. Він сів і прочитав її. Ми у шоці”.

Учнів із такою феноменальною пам’яттю класна керівниця Світлана Коваль за тридцять років роботи не зустрічала. Каже, історичні дати й географічні назви Віталик запам’ятовує, немов комп’ютер. У сім років разом із учителями він уже вивчав історію й географію. Хотіли навіть переводити його у старший клас.

Світлана Коваль, класна керівниця: “Ми думали його перевести, але по-перше ми подумали, що це дуже вплине на його стан здоров’я, тому що він хлопчик хворобливий, а коли він перейде в старші класи та зміцнить своє здоров’я, то можна буде його перевести його на клас вищий”.

Ходяча енциклопедія, а не хлопчик, кажуть учителі. Змалечку за тиждень він ковтав дві-три книги. Тепер більше уваги приділяє шкільній програмі та з радістю допомагає однокласникам.

Даринка, однокласниця: “Він дуже багато всього знає”.

Богдан, однокласник: “Як нам задають правила вчити, то Віталік нам трошки підказує”.

Удома хлопець дивиться телевізор, робить домашнє завдання й читає. Вільний час Віталик проводить, як і більшість його однолітків. Та є в нього одне особисте захоплення. Нещодавно розпочав писати власного підручника. Адже мріє стати видатним істориком. Коли виросте.

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років