Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Андрій Радько став футбольним тренером незважаючи на свою інвалідність Андрій Радько став футбольним тренером незважаючи на свою інвалідність
16.11.2011

Донеччанин  Андрій Радько, інвалід із дитинства, у 27 став тренером футбольної команди. Медики діагностували e нього церебральний параліч одразу після народження.

Хвороба прогресувала. Чоловік п’ять років тому перестав ходити. Тепер не може без інвалідного візка. Але це не завадило зібрати свою футбольну команду.

Таку нагороду Андрій здобув за відданість футболові. Усе  розпочалося з комп'ютерної гри ФІФА. Після віртуальних перемог хлопець вирішив зібрати реальну футбольну команду. Поради запитував на форумах у тренерів. Ті, відповідаючи - навіть не уявляли, що пишуть людині, яка жодного разу в житті не вдарила по м'ячеві.

Андрій Радько, тренер – інвалід: "Понимая свое состояние я даже не мечтал ни о футболе, ни о чем. Единственное, я на велосипедах ездил, у меня их было много. Кстати, вот кто не знал что у меня ДЦП, видели, что вроде обычный мальчик едет, да все такое, а когда видели что с велика встал и плохо ходит, я тогда плохо ходил, удивлялись".

Коли Андрій несподівано з телевізійного вболівальника перетворився на тренера -  першим його критиком стала мама, вчителька фізкультури.

Ірина Радько, мати Андрія: "Я то же ему до этого говорила, Андрей, сначала надо показать это упражнение, это движение, чтобы они поняли. Мама говорит, не беспокойся они меня и так поймут. Ну, вроде бы понимают".

Перед першою зустріччю з гравцями Андрій переживав, що ті розбіжаться, заледве його побачать. Утім, із команди ніхто не пішов. Хлопці повірили в тренера.

Сергій Володин, гравець футбольної команди: "Он поддерживает нас морально. Мы всегда созваниваемся, собираемся на игру, во время игры и он всегда с нами. Мы очень уважаем его".

Андрій Комаров, гравець футбольної команди: "И подсказывает, и шутим, и все делаем вместе. И то что он инвалид никакой роли не играет. Он такой же человек как и мы все".

У футбольній команді, яку тренує Андрій – гравці мають вік від 13 до 28 років. Усі кажуть – він більше, ніж просто тренер. Андрій мріє назавжди пов'язати своє життя з футболом. Хоче, щоб на нього звернули увагу серйозні футбольні клуби.

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років